Новини публікуються мовою оригіналу

Верховна Рада України Законом України від 02.07.2015 р. № 577-VIII запровадила особливу форму колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування — електронну петицію (відповідні зміни внесено до Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р. № 393/96-ВР).

Для створення електронної петиції її автор (ініціатор) має заповнити спеціальну форму на офіційному веб-сайті органу, якому вона адресована, або веб-сайті громадського об’єднання, що здійснює збір підписів на підтримку електронних петицій, та розмістити текст електронної петиції.

Електронна петиція, адресована, відповідно, Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, розглядатиметься за умови збору на її підтримку не менш як 25000 підписів громадян протягом не більше ніж трьох місяців із дня оприлюднення петиції.

Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються статутом територіальної громади.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»