Новини публікуються мовою оригіналу

Податківці в підкатегорії 136.06 Інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР» роз’яснили, чи розповсюджується мораторій на проведення камеральних перевірок податкової звітності юрособи. Так, відповідно до п. 75.1 Податкового кодексу України (даліПКУ), контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові чи позапланові; виїзні чи невиїзні) та фактичні перевірки.

Згідно із п. 3 р. II «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII (даліЗакон), у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізосіб-підприємців з обсягом доходу до 20 млн грн за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно із дозволу Кабміну, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно із рішенням суду чи вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Водночас зазначене обмеження із 1 січня 2015 року не поширюється:

  • на перевірки суб’єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари;
  • на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати ПДФО, ЄСВ, відшкодування податку на додану вартість.

Таким чином, норми п. 3 р. II «Прикінцевих положень» Закону не містять посилань на види перевірок, що зазначені в ст. 75 ПКУ. Отже, установлене обмеження стосується всіх видів перевірок, із урахуванням дотримання підстав та обмежень, установлених п. 3 р. II «Прикінцевих положень» Закону.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»