У зв’язку з великою кількістю ДТП на українських дорогах Кабінет Міністрів підтримав законопроект, у якому традиційно пропонує посилити штрафні санкції для водіїв за порушення безпеки дорожнього руху.

Як йдеться в документі, за керування транспортним засобом, що має несправності в гальмівній системі, у рульовому управлінні, за яких заборонена експлуатація автомобіля, а також за переобладнання авто з порушенням норм, у тому числі за тонування скла з порушенням стандартів, запропоновано збільшити штраф з 340 – 510 грн до 510 – 680 грн.

Водночас за порушення правил використання ременів безпеки або шоломів пропонується штрафувати на суму від 170 до 340 грн.

Проектом передбачено, що штрафи за порушення правил проїзду перехресть, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, за використання зовнішніх освітлювальних приладів, установлених із порушенням стандартів, за розмови по мобільному телефону без використання пристроїв, що дозволяють вести розмову без допомоги рук, пропонується карати штрафом від 425 до 595 грн.

У документі також зазначається, що за пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, створення перешкод для руху, у тому числі установку на проїжджій частині предметів, що перешкоджають проїзду транспортних засобів або їх зупинці, штрафні санкції становитимуть від 340 до 510 грн (або порушника буде піддано громадським роботам на строк від 30 до 40 годин).

Водіям за невиконання законних вимог посадових осіб МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху щодо усунення порушень правил, доведеться платити штраф від 680 до 1020 грн (для посадових осіб — від 1190 до 1700 грн).

Крім того, міліції буде надано право «здійснювати в порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ України, контроль технічного стану колісних транспортних засобів під час їх експлуатації».

Передбачається, що реалізація цього закону підвищить безпеку дорожнього руху за рахунок поліпшення технічного стану авто, зменшить кількість ДТП, а бюджет поповниться новими штрафами.

Проте, як свідчить практика, ефект може бути зворотній очікуваному…
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»