Новини публікуються мовою оригіналу

Міністерство юстиції України наказом від 22.07.2015 р. № 1281/5 унесло зміни до наказу «Про пілотні проекти у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 25.07.2014 р. № 1218/5, замінивши назву проекту «Екстериторіальність» на «Екстериторіальність подання документів», поширивши його реалізацію, окрім територіальних органів Мін’юсту у Вінницькій та Київської області, також у Головному територіальному управлінні юстиції в м. Києві, Івано-Франківському міському управлінні юстиції, Калуському міськрайонному управлінні юстиції Івано-Франківської області.

Водночас запроваджено два нових пілотних проекти:

1. «Екстериторіальність проведення реєстраційних дій» — проект, який полягає в поданні документів для проведення реєстраційних дій щодо внесення запису про підтвердження відомостей про юридичну особу; унесення та зміни відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі — кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник — юридична особа; зміни власника істотної участі засновника юридичної особи, якщо засновник — юридична особа; зміни додаткової інформації про зв'язок з юридичною особою; державної реєстрації фізичної особи, яка має намір стати підприємцем; зміни до відомостей про фізичну особу — підприємця; припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця за її рішенням; заяви про втрату оригіналів установчих документів юридичної особи; фінансової звітності про господарську діяльність юридичної особи у складі балансу та звіту про річні фінансові результати й проведення відповідних реєстраційних дій незалежно від місцезнаходження/місця проживання юридичної особи у випадках, якщо такі документи подаються не за місцезнаходженням/місцем проживання юридичної особи, фізичної особи — підприємця. Його реалізацію запроваджено в Головному територіальному управлінні юстиції в м. Києві.

2. «Попередній розгляд документів» — проект, який полягає в попередньому розгляді державним реєстратором за місцезнаходженням юридичної особи документів в електронній формі, необхідних для проведення реєстраційних дій щодо внесення та зміни відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі — кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник — юридична особа, зміни власника істотної участі засновника юридичної особи, якщо засновник — юридична особа, та позачерговому прийнятті таких документів у паперовій формі за місцем, у дату й час, зазначені в повідомленні про результати попереднього розгляду документів. Його реалізацію запроваджено в територіальних органах Міністерства юстиції України.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»