Як повідомляли Міндоходів та ПФУ, адміністрування єдиного внеску здійснюється Пенсійним фондом України до 31 серпня 2013 року. З 1 вересня облік єдиного внеску та прийняття звітності — у компетенції органів Міндоходів. Проекти наказів, які стосуються обліку, звітування, прийняття банками розрахункових документів на виплату заробітної плати, порядку зарахування переплат у рахунок майбутніх платежів і повернення помилково, надміру сплачених сум єдиного внеску, уже оприлюднені на офіційному сайті Міндоходів. Однак сьогодні вже останній робочий день серпня, а маємо лише проекти.

 

Водночас офіційної інформації про те, як бути платникам ЄСВ, ні Міндоходів, ні ПФУ не оприлюднили. Зателефонувавши на «Пульс податкової», ми отримали дивну відповідь: нам запропонували шукати рахунки на сайті Міндоходів (де їх немає) або уточнити в територіальному органі Податкової, але однозначно — сплачувати на нові рахунки, відкриті на ім’я податкових органів.

Разом із тим Казначейства поки що не отримували заяв від податкових органів про відкриття нових рахунків для зарахування єдиного соціального внеску й старі рахунки не закривали. Хоча Державна казначейська служба до цього вже підготувалася, видавши наказ про нові коди символи звітності для всіх платників ЄСВ, необхідні для відкриття нових рахунків для ЄСВ. Оскільки процес відкриття рахунків автоматизовано, то відкрити їх можна дуже швидко.

Проте на наступному тижні підприємства отримуватимуть зарплату, й тому всіх хвилює питання: куди сплачувати ЄСВ та здавати звітність у вересні 2013 року. Деякі територіальні органи ПФУ поширюють інформацію, що протягом вересня все буде залишатися по-старому, але офіційної інформації поки що немає. Однак зателефонувавши до Пенсійного фонду України, ми отримали усну інформацію від його представників, що в вересні платники ЄСВ сплачуватимуть єдиний внесок на старі рахунки та подаватимуть звітність до органів Пенсійного фонду. Скоріше за все, офіційне повідомлення з цього приводу прозвучить на наступному тижні. 

Тому слід тримати руку на пульсі й стежити за розвитком подій, а ми зі свого боку прикладемо всіх зусиль, щоб наші користувачі отримували інформацію першими.

 

Зверніть увагу!

Міндоходів вже оприлюднив рахунки для сплати ЄСВ. Детальніше читайте тут.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»