Новини публікуються мовою оригіналу

Профспілка працівників охорони здоров’я в листі від 26.06.2015 р. № 01-176 висловилася щодо застосування норм п. 9 «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 р. № 76-VІІ (даліЗакон № 76) до працівників державних і комунальних закладів охорони здоров'я.

У п. 9 «Прикінцевих положень» Закону № 76 визначено: керівникам органів виконавчої влади й інших державних органів (окрім органів, які беруть участь в АТО, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об'єктів у разі захоплення чи спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою) надано право в межах бюджетних призначень без згоди й попередження працівників установлювати для них режим роботи на умовах неповного робочого часу та надавати відпустки без збереження заробітної плати на визначений цими керівниками строк.

Однак профспілка доходить висновку, що заклади охорони здоров’я не є органами виконавчої влади, а отже, на їх працівників не поширюється норма п. 9 «Прикінцевих положень» Закону № 76.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»