Новини публікуються мовою оригіналу

У разі якщо під час проведення семінару здійснюється розповсюдження подарунків, а отримувачами подарунків є невизначене коло платників податку, вартість такого товару не розглядається як дохід фізичних осіб і, відповідно, не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Про це повідомляють фахівці ГУ ДФС у Волинській області

Водночас, якщо отримувачами подарунків є конкретні особи, вартість таких подарунків, з урахуванням пп. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України, є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб і оподатковується згідно з чинним законодавством.

Таким чином, сума подарункових сертифікатів входить до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку лише у випадку, якщо вони носять індивідуальний (персональний) характер.

Отже, ураховуючи наведене, податковий агент самостійно визначає нарахування (виплати) видів доходів і нараховує (перераховує) податок на доходи фізичних осіб із цих доходів відповідно до чинного законодавства.

Окрім того, згідно із пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ, вартість подарунків, отриманих платниками податку, відображається податковим агентом у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4.

За ознакою «160» відображається вартість подарунків, яка надана в розмірі, що не перевищує 50 відсотків мінімальної заробітної плати, за ознакою «126» — у разі перевищення такої суми.

Довідково: Лист Головного управління ДФС у м. Києві від 02.04.2015 р. № 5524/10/26-15-17-01-12 «Щодо оподаткування подарунків».

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»