Новини публікуються мовою оригіналу

Відповідно до норм Податкового кодексу України, платники єдиного податку груп 1 і 2, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Про це інформують фахівці  ГУ ДФС у Волинській області.

Інформація про період щорічної відпустки та строки тимчасової втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою в довільній формі. Окремого строку подання заяви про період щорічної відпустки та строк утрати працездатності нормами Податкового кодексу не передбачено.

Згідно із Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Оскільки зазначеним законодавчим актом не передбачено пільг зі сплати єдиного внеску підприємцями на час відпустки й за період хвороби, підприємці зобов’язані сплачувати ЄСВ незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.

Отже, єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків і без перенесення строків сплати.

Із метою уникнення порушення строку сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до податкового органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо строку втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності — одразу після закінчення лікарняного.

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»