Новини публікуються мовою оригіналу

Доплати (надбавки) до посадових окладів працівників за роз’їзний (пересувний) характер роботи в розмірах, передбачених трудовим або колективним договором, включається до складу заробітної плати й оподатковується відповідно до пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 Податкового Кодексу України за ставкою 15% або 20%. Про це інформує ГУ ДФС у Волинській області.

Відповідно до пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, заробітна плата — це основна й додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Також зазначимо, що під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності (п. 164.6 ст. 164 ПКУ).

Згідно із п. 167.1 ст. 167 ПКУ, ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (окрім випадків, визначених у п. 167.2 – 167.4 ПКУ) у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовим договорами.

Окрім того, інформуємо: якщо база оподаткування для місячного оподаткованого доходу не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 15%. А якщо база оподаткування, яка визначається з урахуванням норм п. 164.6 ст. 164 ПКУ в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, до суми такого перевищення застосовується ставка 20%.

 

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»