Новини публікуються мовою оригіналу

ДПІ у Голосіївському районі повідомляє: 13 березня 2015 року набув чинності Закон України від 02.03.2015 р. № 219-VIII «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», яким передбачено більш лояльні умови при застосуванні роботодавцями понижуючого коефіцієнта ставки єдиного внеску.

Ураховуючи, що єдиний внесок нараховується за календарний місяць, і з огляду на те, що Закон № 219 набув чинності з 13 березня 2015 року, застосовувати понижуючий коефіцієнт за новими правилами можна під час нарахування заробітної плати (доходів) за весь березень 2015 року.

При розрахунку понижуючого коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника єдиного внеску, поданої відповідно до вимог. Отже, нині всі показники за 2014 рік визначаються на підставі таблиці й Додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 454.

Понижуючий коефіцієнт застосовується в тому числі й при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам із джерел не за основним місцем роботи, тобто нарахована заробітна плата (дохід) сумісникам також уключається для розрахунків понижуючого коефіцієнта.

Варто зазначити, що понижуючий коефіцієнт не застосовується до ставки єдиного внеску для підприємств, установ, організацій за працюючих інвалідів і до всіх ставок єдиного внеску у вигляді утримання, тому при розрахунку всіх показників кількість працюючих інвалідів і нарахована їм заробітна плата (дохід) не враховуються. Проте фізичні особи — підприємці на виплати працівників-інвалідів нараховують єдиний внесок по ставці відповідно до класу професійного ризику виробництва. Тому при визначенні понижуючого коефіцієнта розрахунок здійснюється з урахуванням як кількості працівників-інвалідів, так і нарахованих їм виплат.

Водночас платник єдиного внеску, що застосовував понижуючий коефіцієнт і не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені строки, позбавляється права в майбутньому застосовувати понижуючий коефіцієнт до повної сплати такої недоїмки (боргу). Право на застосування понижуючого коефіцієнта поновлюється з місяця, в якому сплачено таку недоїмку (борг). 

Нагадуємо платникам, що вони мають можливість подати звіти про нараховані суми ЄСВ в електронному форматі, що значно економить час і спрошує сам процес звітування.

ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»