Новини публікуються мовою оригіналу

Платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються ним у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка сума (вартість) витрат платника податку — резидента у зв’язку з придбанням товарів (послуг) у резидентів — фізичних та юридичних осіб протягом звітного року подається по 31 грудня 2015 року. Про це нагадують працівники ГУ ДФС у Волинській області.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, — це документально підтверджена знижка, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподаткованого доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної  плати, у випадках, визначених пп. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податковим кодексом України.

Оригінали зазначених вище документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, установленого пп. 166.2.2 п. 166.2 ст. 166 ПКУ.

Слід зазначити, що на вимогу контролюючого органу й у межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’явити документи та відомості, пов’язані з виникненням доходу чи права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтвердити необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації декларації про майновий стан і доходи (пп. «в» п. 176.1 ст. 176 ПКУ).

Також установлено обмеження права на нарахування податкової знижки, зокрема, її загальна сума, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподаткованого доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ.

У разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»