Новини публікуються мовою оригіналу

У листі від 14.07.2015 р. № 25450/7/99-99-19-03-01-17 податківці вкотре роз’яснили зміни в системі електронного адміністрування ПДВ.

Так, якщо реєстраційна сума згідно із п. 2001.3 ПКУ є меншою, ніж сума ПДВ, зазначена в податковій накладній або розрахунку коригування, у реєстрації вказаних податкової накладної чи розрахунку коригування буде відмовлено.

У такому випадку (у тому числі — якщо реєстраційна сума має від'ємне значення) для реєстрації податкової накладної чи розрахунку коригування в ЄРПН платнику ПДВ потрібно збільшити свою реєстраційну суму. Таке збільшення може бути здійснено за рахунок:

  • отриманих податкових накладних і розрахунків коригування (які передбачають збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг), складених на такого платника й зареєстрованих в ЄРПН;
  • сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів;
  • поповнення електронного ПДВ-рахунка платника.

Наприклад: у разі якщо платнику необхідно зареєструвати в ЄРПН податкову накладну, в якій сума ПДВ становить 20 тис. грн, при цьому його реєстраційна сума має від'ємне значення та становить 5 тис. грн, платнику податку для отримання можливості зареєструвати таку податкову накладну необхідно збільшити реєстраційну суму на 25 тис. грн.

Окрім того, реєстраційну суму платників податку автоматично збільшено:

  • 01.07.2015 р. на суму «овердрафту»: середньомісячний розмір податку, задекларований і погашений платником до бюджету протягом попередніх 12 місяців;
  • 08.07.2015 р. на суму надміру зарахованих ними до бюджету коштів, сформованих станом на 1 липня 2015 року.

Наостанок податківці зазначають: із 01.07.2015 р. за порушення 15-денного строку реєстрації в ЄРПН податкових накладних і розрахунків коригування на строк від 1 до 15 календарних днів застосовується штраф у розмірі 10% від суми ПДВ, зазначеної в таких документах.

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»