Новини публікуються мовою оригіналу

Чи можна включати до вартості будівництва витрати на перевезення або відрядження працівників.

Відповідно до п. 6.2.7.4 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», затвердженого наказом Мінрегіонбуду від 05.07.2013 р. № 293 (далі — ДСТУ Б Д.1.1-1:2013), кошти на покриття інших витрат визначаються обґрунтувальними розрахунками на підставі положень чинного законодавства, даних проектної документації, вихідних даних замовника щодо здійснення будівництва, умов виконання будівельних робіт, розташування майданчика будівництва стосовно місця дислокації будівельної організації тощо.

До таких коштів належать кошти на перевезення працівників будівельної організації автомобільним транспортом (у випадках, коли місце розташування будівельної організації (пункт збору) знаходиться на відстані понад 3 км від місця роботи, а міський чи приміський транспорт відсутній або не забезпечує перевезення працівників на будівництво в зазначений час) і на відрядження працівників будівельної організації на об'єкт будівництва.

З огляду на це, включення до вартості будівництва витрат на перевезення чи відрядження працівників будівельної організації за наявності визначених п. 6.2.7.4 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 підстав є правомірним.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»