Новини публікуються мовою оригіналу

Державна фінансова інспекція України в листі від 09.04.2015 р. № 08-14/408 висловилася стосовно правомірності виплати сільському голові, повноваження якого достроково припинені, премії за багаторічну сумлінну працю й особистий вагомий вклад у 5-кратному розмірі середньомісячних заробітних плат перед виходом на пенсію.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про оплату праці», ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», умови розміру оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються КМУ.

Преміювання сільських, селищних і міських голів, голів районних і районних у містах рад, їх заступників, установлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється в порядку й розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймаються відповідною радою (п. 6 постанови КМУ «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268).

Тож питання преміювання сільського голови вирішується рішенням сільської ради та здійснюється в межах затверджених видатків на оплату праці на відповідний рік.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»