Новини публікуються мовою оригіналу

Якщо сільська, селищна чи міська рада не прийняла рішення про встановлення ставок із податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, то мінімальною ставкою такого податку є 0 відсотків.

Спеціалісти ДПІ у Голосіївському районі повідомляють, що в межах повноважень, установлених Податковим кодексом України, місцевим радам надано право самостійного вирішення необхідності встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів, туристичного збору.   

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової чи нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних і юридичних осіб, установлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування (зональності) й типів таких об’єктів нерухомості в розмірі, що не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр для  бази оподаткування.

На 2015 рік ставки податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, не можуть перевищувати 1 відсоток мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного року, за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості.

У разі якщо органом місцевого самоврядування не було прийнято рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, такі податки до прийняття справляються із застосуванням їх мінімальних ставок, установлених Податковим кодексом України.

Таким чином, якщо сільська, селищна чи міська рада не прийняла рішення про встановлення ставок із податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мінімальною ставкою такого податку є 0 відсотків.

ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»