Новини публікуються мовою оригіналу

Уповноважений ВРУ з прав людини звернув увагу на ситуацію щодо отримання допомоги з тимчасової втрати працездатності у випадках, коли неможливо встановити місцезнаходження страхувальника-роботодавця, який згідно із чинним законодавством має призначати й виплачувати відповідне матеріальне забезпечення (допомогу при тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах).

Вирішення цього питання стало можливим після прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 р. № 77-VIII, яким, серед іншого, ухвалено Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Зокрема, відповідно до ч. 1 ст. 30 указаного Закону, обов’язок щодо нарахування та виплати матеріального забезпечення застрахованим особам у наведеному випадку покладено на робочий орган Фонду соціального страхування України за місцем проживання чи перебування таких осіб у порядку, установленому правлінням Фонду.

На виконання зазначених вимог Закону протягом шести місяців із дня набрання ним чинності (тобто до 01.06.2015 р.) мав бути прийнятий відповідний підзаконний нормативно-правовий акт (порядок). Однак досі такий документ не прийнято.

Відсутність необхідного порядку призводить до того, що відповідна категорія осіб опинилась у ситуації невизначеності й не може отримати гарантовані законодавством виплати.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»