КМУ уточнив, як отримати дозвіл на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні. Відповідні зміни були внесені до постанови КМУ від 18.01.2001 р. № 30.

Такий дозвіл видається Державтоінспекцією через дозвільний центр. Для його отримання перевізник або уповноважена ним особа має подати до дозвільного центру:

  • заяву, у якій зазначаються заплановані строки проїзду транспортного засобу, маршрут руху, геометричні (висота, ширина, довжина) і вагові (загальна вага, осьові навантаження) параметри транспортного засобу, інформація про вантаж, найменування, адреса, телефон перевізника та прізвище відповідальної за перевезення особи;
  • копії погоджувальних документів із власниками вулично-дорожньої мережі, залізничних переїздів, мостового господарства, служб міського електротранспорту, електромереж, електрифікації, електрозв’язку щодо проїзду автотранспорту;
  • документ, що підтверджує внесення плати за оформлення дозволу.

Рішення про видачу або відмову у видачі дозволу приймається підрозділами Державтоінспекції в десятиденний строк.

Як і раніше допускається перевищення вагових параметрів транспортних засобів порівняно з визначеними в пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2% без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.

Постанова КМУ «Про внесення змін до Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами» від 14.08.2013 р. № 582.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.
Станом на 29.08.2013 р. не опублікована

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»