Новини публікуються мовою оригіналу

Як встановили оперативники Головного управління ДФС у місті Києві, двоє жителів Полтави з метою завищення цін на природний газ, що видобувається на території України та має реалізовуватись населенню за встановленими державою цінами, створили на підставних осіб чотирнадцять «транзитних» суб’єктів господарювання, за допомогою яких здійснювалося майже двократне завищення вартості газу.

Схема діяльності зловмисників була доволі простою, водночас значна кількість задіяних у ній підприємств дозволяла їй існувати понад рік.

Купуючи газ у підприємства, яке безпосередньо здійснювало видобуток, зловмисники з метою документального збільшення витрат використовуючи реквізити «фіктивних» СГД оформлювали коштовні консультаційні послуги з питань комерційної діяльності й управління, хоча фактично кошти переводились у готівку.

Коментуючи цей факт, перший заступник начальника ГУ ДФС у м. Києві, полковник податкової міліції Ігор Скороход повідомив, що за період 2014–2015 рр. через банківські рахунки підконтрольних організаторам підприємств було переведено в готівку понад 720 мільйонів гривень.

Під час проведення обшуків у рамках кримінального провадження за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах оперативниками вилучено печатки чотирнадцяти «транзитних» компаній, бухгалтерські та банківські документи, а також пластикові картки, через які знімалась готівка.

Наразі з метою встановлення збитків, нанесених державі, та подальшого їх відшкодування вирішується питання стосовно проведення перевірок підприємств, підконтрольних зловмисникам.

Головне управління ДФС у місті Києві

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»