Новини публікуються мовою оригіналу

Громадяни, які є землевласниками й землекористувачами, повинні сплатити земельний податок за 2015 рік не пізніше 28 серпня 2015 року.

Статтею 281 ПКУ передбачено пільги щодо сплати земельного податку для таких категорій громадян: інвалідів І та ІІ групи; фізичних осіб, які виховують 3-х і більше дітей віком до 18 років; пенсіонерів (за віком); ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичних осіб, визнаних законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

«Нині значна частина пенсіонерів — власників земельних ділянок перебувають на заслуженому відпочинку за вислугою років, проте в наведеному переліку пільговиків їх немає. Для того, щоб отримати пільгу щодо сплати земельного податку вказаних вище пільгових категорій, необхідно підтвердити своє право належно оформленими документами», — повідомила заступник начальника ДПІ у м. Черкасах Анна Білик.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах також нагадує землевласникам — фізичним особам, що звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється лише на одну земельну ділянку за кожним видом використання в межах граничних норм:

-  для ведення особистого селянського господарства ― у розмірі не більш як 2 гектара;

 - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка):

а) у селах ― не більш як 0,25 гектара,

б) в селищах ― не більш як 0,15 гектара,

в) у містах ― не більш як 0,10 гектара;

-   для індивідуального дачного будівництва — не більш як 0,10 гектара;

-   для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 гектара;

-   для ведення садівництва — не більш як 0,12 гектара.

Для отримання пільги громадянин має подати до територіального органу ДФС за місцезнаходженням земельної ділянки документи, що посвідчують його право на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення тощо). 

Громадяни, які мають земельну ділянку в межах міста Черкаси, звертаються в Державну податкову інспекцію у м. Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області за адресою: бульвар Шевченка, 307, каб. 404, тел. 45-80-44.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»