Новини публікуються мовою оригіналу

Відповідно до положень листа ДФС від 12.06.2015 р. № 20955/7/99-99-19-03-02-17

ДПІ у Голосіївському районі доводить до відома платників, що набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. № 13 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», і повідомляє про окремі особливості складання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань із податку на додану вартість переробними (м’ясомолочними) підприємствами у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, допущених у звітних (податкових) періодах до 1 січня 2015 року в деклараціях, які подавалися на підставі п. 1 підрозділу 2 р. XX ПКУ.

Процедура подання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань із податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, а також обставини, за настання яких уточнюючий розрахунок подається, визначені ст. 50 р. ІІ ПК України.

Згідно із п. 50.1 ст. 50 р. ІІ ПКУ, у разі якщо в майбутніх податкових періодах (із урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі — за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться в раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Форма й порядок заповнення та подання податкової декларації з ПДВ та уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань із ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. № 13 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України».

Дію особливого режиму справляння ПДВ переробних (м’ясомолочних) підприємств, визначеного п. 1 підрозділу 2 р. XX «Перехідних положень» ПКУ зупинено починаючи з 1 січня 2015 року. У зв’язку з цим починаючи з 1 січня 2015 року переробні підприємства — платники ПДВ усі операції відображають у податковій декларації із ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, із позначкою 0110 і сплачують ПДВ до бюджету в загальновстановленому порядку.

Водночас зазначена категорія платників ПДВ не позбавлена права на застосування норм ст. 50 ПКУ до податкових декларацій, в яких відображені операції, на які до 1 січня 2015 року поширювався особливий режим справляння ПДВ, якщо після вказаної дати залишаються зареєстрованими платниками ПДВ.

Таким чином, із метою забезпечення реалізації права платників податків на самостійне виправлення помилок, наданого ст. 50 ПКУ, починаючи з 1 січня 2015 року уточнення податкових декларацій із ПДВ із позначкою 0140, у частині внесення змін до складу податкових зобов’язань та податкового кредиту здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку за формою, діючою станом на 31 січня 2015 року.

ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»