Новини публікуються мовою оригіналу

ДПІ у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві нагадує, що оподаткування доходу, отриманого фізичною особою — нерезидентом на території України як спадщина, здійснюється згідно із нормами ст. 174 Податкового кодексу України зі змінами й доповненнями.

Зокрема, для оподаткування доходів у вигляді спадщини передбачені ставки податку в розмірах 0%, 5% від вартості об’єкта оподаткування в залежності від ступеня споріднення та 15% (17%) у випадку успадкування будь-якого об’єкта від спадкоємця-нерезидента і будь-якого об’єкта, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента (пп.пп. 174.2.1, 174.2.2, 174.2.3 п. 174.2 ст. 174 ПКУ).

Тобто до вартості будь-яких об’єктів спадщини, одержаних нерезидентами в Україні від спадкодавця-резидента, незалежно від їх ступеня споріднення зі спадкодавцем, застосовуються ставки податку, передбачені п. 167.1 ст. 167 Кодексу, 15% (17%).

Водночас, згідно із п. 174.3 ст. 174 ПКУ, особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Окрім того, дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, і зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями-резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.

При цьому нотаріус видає спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку з вартості об’єкта спадщини.

ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»