Новини публікуються мовою оригіналу

На офіційному порталі Верховної Ради України опубліковано текст Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 р. № 484-VIII (даліЗакон № 484). Серед ключових змін — викладення в новій редакції ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VI, якою встановлено ставки судового збору. Зокрема:

  • за подання до загального суду позовної заяви майнового характеру юридичною особою судовий збір становитиме 1,5 відсотка ціни позову, але не менше ніж 1 розмір мінімальної заробітної плати, фізичною особою або ФОПом — 1 відсоток ціни позову, але не менше ніж 0,4 розміру мінімальної заробітної плати й не більш як 5 розмірів мінімальної заробітної плати (наразі розмір судового збору дорівнює 1 відсотку ціни позову, але не менше ніж 0,2 розміру мінімальної заробітної плати й не більш як 3 розміри мінімальної заробітної плати, незалежно від того, хто є позивачем);
  • за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір становитиме 1,5 відсотка ціни позову, але не менше ніж 1 розмір мінімальної заробітної плати й не більш як 150 розмірів мінімальної заробітної плати (наразі відповідна сума становить 2 відсотки ціни позову, але не менше ніж 1,5 розміру мінімальної заробітної плати й не більш як 60 розмірів мінімальних заробітних плат);
  • за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру суб’єктом владних повноважень, юридичною особою розмір судового збору дорівнюватиме 1,5 відсотка ціни позову, але не менше ніж 1 розмір мінімальної заробітної плати, фізичною особою чи ФОПом — 1 відсоток ціни позову, але не менше ніж 0,4 розміру мінімальної заробітної плати й не більш як 5 розмірів мінімальної заробітної плати (наразі розмір судового збору дорівнює 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше ніж 1,5 розміру мінімальної заробітної плати й не більш як 4 розміри мінімальної заробітної плати, незалежно від того, хто є позивачем).

Окрім того, уточнено пільгові категорії позивачів, що звільнені від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Закон № 484 набирає чинності 1 вересня 2015 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»