Новини публікуються мовою оригіналу

Мінрегіон наказом від 27.04.2015  р. № 84 затвердив нове Положення про гуртожитки (даліПоложення), яким установлюється порядок надання жилої площі в гуртожитках, вселення на надану жилу площу, користування цією жилою площею та виселення з гуртожитків.

Дія Положення поширюється на гуртожитки для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, інших громадян у період роботи чи навчання. До гуртожитків, призначених для проживання студентів, учнів, а також інших осіб у період навчання, це Положення застосовується в частині, що не суперечить нормативно-правовим актам МОН.

Дія Положення поширюється також на спеціальні гуртожитки, що використовуються для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі чи позбавлення волі на певний строк і потребують поліпшення житлових умов, або жила площа яких тимчасово заселена, чи яким повернути колишнє жиле приміщення немає можливості, та осіб, які потребують медичної допомоги у зв’язку  із захворюванням на туберкульоз.

Унормовано порядок оплати часу проживання в гуртожитку. Зокрема, особа, яка проживає в гуртожитку, сплачує за таке проживання, а також за житлово-комунальні послуги, які їй надаються у зв’язку з проживанням у гуртожитку.

Розмір плати за проживання в гуртожитку визначається в договорі найму жилого приміщення в гуртожитку відповідно до розрахунку, затвердженого власником гуртожитку. У договорі найму жилого приміщення в гуртожитку також визначається порядок здійснення розрахунків між власником гуртожитку та особою, що проживає в гуртожитку.

Розмір плати за житлово-комунальні послуги визначається відповідно до встановлених уповноваженим органом цін/тарифів на такі послуги.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»