Новини публікуються мовою оригіналу

Податківці повідомляють, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект (№ 2173а від 30.06.2015 р.), який передбачає вдосконалення системи електронного адміністрування ПДВ. Проект закону спрямований на врегулювання низки питань:

1. Відповідно до спецрежиму оподаткування, суми ПДВ сільськогосподарських товаровиробників не підлягають сплаті до бюджету, а підлягають перерахуванню на їх спеціальні рахунки. Таким суб’єктам пропонується відкриття додаткових електронних рахунків, кошти з яких автоматично перераховуватимуться на спеціальні рахунки таких платників у день їх зарахування на електронний рахунок. Це дозволить с/г товаровиробникам уникнути «заморожування» коштів, оскільки нині кошти на спеціальні рахунки таких товаровиробників перераховуються після подання податкової декларації.

2. Пропонується скасувати реквізити податкової накладної, які втратили актуальність у зв’язку із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ.

3. Система електронного адміністрування ПДВ дозволяє платникам ПДВ — покупцям отримувати податкові накладні з ЄРПН. Законопроектом пропонується закріпити право покупців відображати податковий кредит за такими податковими накладними.

4. Передбачається можливість складання раз на місяць зведених податкових накладних за умови здійснення постачання товарів/послуг, що має безперервний або ритмічний характер (постачання тепла газу, електроенергії, послуг зв’язку тощо).

5. Пропонується подовжити з 15 до 31 календарного дня строки реєстрації податкових накладних, складених протягом трьох місяців роботи системи на постійній основі.

6. Для забезпечення коректного формування з 1 липня показника суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, пропонується передбачити його «обнуління» та включення до нього:

  • суми середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету й погашених за останні 12 звітних місяців/4 квартали (т.з. «овердрафт»);
  • суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань із податку на додану вартість станом на 01.07.2015 р.;
  • суми від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 р.;
  • залишка коштів на електронному рахунку платника.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»