Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує: відповідно до п. 37 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ, контролюючі органи не здійснюватимуть документальні позапланові виїзні перевірки щодо достовірності сум бюджетного відшкодування ПДВ, заявлених платником у звітних періодах, що настають після 01.07.2015 р.

Із 1 липня поточного року призупиняється дія пп. 78.1.8, абз. 4 п. 82.4, п.п. 200.11 та 200.14 ПКУ у частині проведення документальних позапланових виїзних перевірок сум бюджетного відшкодування ПДВ.

Водночас податківці звертають увагу на те, що мораторій на проведення у 2015 та 2016 рр. перевірок платників, запроваджений п. 3 р. II «Прикінцевих положень» Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII, не поширюється на перевірки підприємств, установ та організацій, фізосіб-підприємців з обсягом доходу понад 20 млн грн за попередній календарний рік, які здійснюються виключно:

- із дозволу Кабміну;

- за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки;

- згідно з рішенням суду;

- згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Контролюючі органи можуть скористатися правом і відповідно до пп. 73.3 ПКУ звернутися до платників податків й інших суб’єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про надання інформації (вичерпний перелік і підстави якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.

У разі якщо за наслідками отримання податкової інформації чи перевірок інших платників податків виявлені факти, що свідчать про порушення платником податків податкового, валютного й іншого законодавства, і платник не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на такий обов’язковий письмовий запит (із зазначенням порушень платником податків податкового, валютного й іншого законодавства) протягом 10 робочих днів із дня його отримання, відповідно до пп. 78.1.1 ПКУ контролюючий орган має право ініціювати проведення документальної позапланової перевірки.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»