Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 23.04.2015 р. № 3755/П/99-99-17-02-02-14 пояснила, чи можна включати фізособам-підприємцям на загальній системі оподаткування до витрат вартість ліцензії.

Оподаткування доходів, отриманих фізособою-підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, регулюється ст. 177 ПКУ. Відповідно до пп. 177.2 ПКУ, об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка в грошовій та негрошовій формах) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю.

Пунктом 177.4 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізособою-підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування.

Як зазначають податківці, зазначений перелік витрат не містить витрати на придбання ліцензій на здійснення господарської діяльності. А тому фізособи-підприємці, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, не мають права відносити до витрат суму платежу, сплачену за придбання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності. 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»