Новини публікуються мовою оригіналу

У разі якщо ЄСВ до розміру мінімальної зарплати своєчасно не нараховано, виникає необхідність зробити таке донарахування й відобразити в додатку 4 до Звіту з ЄСВ. Донарахування до мінімальної зарплати в додатку 4 передбачено рядками 6.1.1, 6.1.2, 6.1.3 та 6.1.8. При цьому обов’язково зазначається зміст помилки, указується період, в якому виявлено помилку, і вид виплати, на яку своєчасно не нараховано ЄСВ. За наявності декількох помилок описується кожна з них.

Передбачено фінансову відповідальність за донарахування фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого ЄСВ — накладення штрафу в розмірі 10% зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50% суми донарахованого єдиного внеску. Підставою для прийняття такого рішення є акт (документальної чи камеральної перевірки) фіскального органу (крім коригувань по тимчасовій втраті працездатності).       

Водночас  посадові особи підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичні особи — підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, несуть відповідальність за порушення порядку нарахування ЄСВ. Такі порушення тягнуть за собою накладення штрафу від 30 до 40 НМДГ.       

На цьому наголошує ДФС у листі від 18.06.2015 р. № 22001/7/99-99-17-03-01-17.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»