Новини публікуються мовою оригіналу

Із метою покращення умов отримання фізичними та юридичними особами адміністративних послуг у сфері держреєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Мін’юстом прийнято наказ «Про реалізацію пілотного проекту у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо попередньої подачі заяв» від 07.07.2015 р. № 1159/5.

Цей пілотний проект запроваджений в управліннях юстиції Київської та Одеської областей у сфері держреєстрації речових прав на нерухоме майно та стосується попередньої подачі заяв в електронному вигляді. Таке нововведення поширюється на всіх сільгоспвиробників і тих, хто переробляє сільськогосподарську продукцію (представників агробізнесу), забудовників багатоповерхових будинків й інших осіб, визначених п.п. 49, 50 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2013 р. № 868, на основі відповідного договору, що укладатиметься з адміністратором Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Механізм попередньої подачі документів для згаданих вище осіб буде реалізований шляхом використання електронного цифрового підпису й укладання договору, на підставі якого їм надаватиметься доступ до програмних засобів Державного реєстру речових прав.

Після отримання сформованої заявником і переданої в електронному вигляді заяви орган державної реєстрації прав або адміністратор ЦНАП перевіряє протягом 6 днів наявність усіх необхідних для державної реєстрації речових прав на нерухоме майно документів, поданих в електронному вигляді. Після зазначеної перевірки орган державної реєстрації прав повідомляє заявника про конкретну дату й час, коли його приймуть для передачі оригіналів, раніше надісланих електронних документів. Перевіривши в присутності заявника наявність оригіналів документів та їх відповідність електронним документам, державний реєстратор видає картку прийому заяви. Із цього моменту починається відлік часу, що передбачений законодавством для проведення державної реєстрації речових прав і формування необхідних документів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»