Військовослужбовців Збройних Сил України направлятимуть на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації за цивільними спеціальностями (далі — професійне навчання) протягом останнього року перед звільненням із військової служби у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, за станом здоров’я за наявності в них вислуги військової служби не менше ніж 10 років і позитивних службових характеристик.

Командири військових частин доводитимуть до військовослужбовців інформацію про професії, спеціальності, строки та умови професійного навчання, кількість набору слухачів по кожному навчальному закладу (за списком), у яких буде здійснюватися професійне навчання військовослужбовців. Військовослужбовці, які відповідають умовам направлення та виявили бажання пройти професійне навчання в одному з навчальних закладів за доведеним списком, подають рапорт по команді командиру військової частини за місцем служби.

За результатами професійного навчання на підставі отриманого військовослужбовцем диплома (свідоцтва) кадровий орган військової частини, зокрема:

  • залучає до розділу «додаткові матеріали» особової справи військовослужбовця завірену в установленому порядку копію диплома (свідоцтва) про проходження професійного навчання;
  • здійснює запис у графі проходження військової служби послужного списку особової справи про проходження професійного навчання із зазначенням строку навчання, навчального закладу та отриманої спеціальності.

Наказ Міноборони «Про затвердження Порядку та умов направлення на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації військовослужбовців Збройних Сил України, які звільняються у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, за станом здоров’я» від 26.07.2013 р. № 524.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Планується на публікацію в «Офіційному віснику України» № 65 за 03.09.2013 г.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»