Новини публікуються мовою оригіналу

У Мін’юсті листом від 03.06.2015 р. № 556-0-2-15/19.3 роз’яснили порядок унесення відомостей про кінцевого вигодоодержувача юросіб до ЄДРПОУ.

Через значні черги під час подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) прийнято Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи» від 21.05.2015 р. № 475-VIII (даліЗакон № 475), який набрав чинності 26.05.2015 р., котрим серед іншого:

  • подовжено на 4 місяці (тобто до 25.09.2015 р.) строк подання юридичними особами, зареєстрованими до набрання чинності Законом № 1701, відомостей про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) їх учасника (засновника), якщо учасник (засновник) — юридична особа;
  • передбачено, що за відсутності в юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) — юридична особа, подаються відомості про його відсутність.

Для внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юрособи (кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника, якщо засновник — юрособа), у тому числі відомостей про його відсутність, представник юрособи має подати державному реєстратору заповнену реєстраційну картку «Форма 4», затверджену наказом Мін’юсту від 14.10.2011 р. № 3178/5.

Згідно з положеннями Закону № 475, відомості про кінцевою бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) — юридична особа, не подаються:

  • політичними партіями, творчими спілками, їх територіальними осередками, адвокатськими об'єднаннями, торгово-промисловими палатами, релігійними організаціями, державними та комунальними підприємствами, державними органами, органами місцевого самоврядування та їх асоціаціями;
  • юридичними особами, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками. У цьому випадку учасники — фізичні особи є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юридичної особи.

Окрім того, ці відомості не подаються також юрособами, які подали реєстратору відомості про свого кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів), у тому числі кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів) їх засновника, якщо засновник — юрособа.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»