Новини публікуються мовою оригіналу

На веб-сайті Податкової розміщено  проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України» (далі — Проект).

Проект розроблено з метою приведення положень Податкового кодексу України, Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» від 12 лютого 2015 року № 191-VII.

Із-поміж іншого документом передбачається таке:

1. Установити, що органи ДФС забезпечують узяття на облік суб’єктів господарювання та надання відповідей до Єдиного державного реєстру юросіб і та фізосіб-підприємців (далі — Держреєстр) із даними про взяття на облік із зазначенням класу професійного ризику виробництва в день отримання відомостей із Єдиного державного реєстру.

Днем отримання контролюючими органами зазначених відомостей є день отримання відомостей (документів), якщо такі відомості (документи) отримані в операційний час цього дня або наступний операційний день, якщо такі відомості (документи) отримані після операційного часу.

2.  Установити, що органи ДФС передають окремо дані про взяття на облік й орган ДФС, де платник перебуває на обліку як платник податків, і дані про взяття на облік й орган ДФС, де платник перебуває на обліку як платник єдиного внеску.

3. Забезпечити одночасну держреєстрацію створення юрособи й держреєстрацію припинення юрособи в разі перетворення (зміни організаційної форми господарювання) і зруйнувати схему ліквідації юрособи без виконання зобов’язань перед кредиторами, у тому числі за податками та єдиним внеском.

4. Скасувати обов’язок платника здійснювати перереєстрацію платником ПДВ у разі зміни місцезнаходження (місця проживання).

5. Надати можливість керівнику контролюючого органу приймати рішення про непроведення перевірки платника за відсутності заборгованості зі сплати єдиного внеску та подання платником звіту за останній звітний період.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»