Новини публікуються мовою оригіналу

Тимчасово, на період проведення АТО, не підлягають обкладенню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних сил України, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, Управління держохорони, Держспецзв'язку, інших утворених відповідно до законів України військових формувань й інших осіб на період їх безпосередньої участі в АТО.

Порядок підтвердження статусу зазначених осіб із метою застосування пільги з обкладення військовим збором має визначити КМУ.

Це передбачає Закон України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції» від 18.06.2015 р. № 548-VIII. Згаданий закон набирає чинності 09.07.2015 р. і вводиться в дію через 2 місяці після цієї дати.

Тож, грошове забезпечення військовослужбовців і правоохоронців, задіяних в АТО, буде звільнено від обкладення військовим збором не раніше вересня 2015 року, та й то за умови, якщо впродовж цих двох місяців Уряд устигне затвердити відповідний Порядок  підтвердження статусу зазначених осіб із метою застосування пільги з обкладення військовим збором. Адже без нього немає чіткого механізму, кого звільнять від сплати військового збору.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»