Новини публікуються мовою оригіналу

Із 1 липня 2015 року реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) здійснюється виключно на суму податку, обчислену за формулою, визначеною п. 2001.3 ст. 2001 ПКУ (далі — реєстраційна сума).

Таким чином, при реєстрації податкової накладної чи розрахунку коригування в ЄРПН відбувається перевірка наявності в платника, який здійснює таку реєстрацію, достатньої реєстраційної суми. Тобто для отримання можливості зареєструвати в ЄРПН податкову накладну чи розрахунок коригування реєстраційна сума платника податку повинна бути більшою або дорівнювати сумі ПДВ, зазначеній у вказаних документах.

Якщо така реєстраційна сума є меншою, ніж сума ПДВ, зазначена в податковій накладній або розрахунку коригування, у реєстрації вказаної податкової накладної чи розрахунку коригування буде відмовлено.

У такому випадку (у тому числі якщо реєстраційна сума має від’ємне значення) із метою отримання можливості зареєструвати податкову накладну чи розрахунок коригування в ЄРПН платнику потрібно збільшити свою реєстраційну суму. Таке збільшення може бути здійснено за рахунок:

  • отриманих податкових накладних і розрахунків коригуванні (які передбачають збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг), складених на такого платника та зареєстрованих у ЄРПН;
  • сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів;
  • поповнення рахунка платника в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритого платнику в Держказначействі (електронний рахунок).

Наприклад: якщо платнику необхідно зареєструвати в ЄРПН податкову накладну, у якій сума ПДВ становить 20 тис.грн, при цьому його реєстраційна сума має від’ємне значення та дорівнює -5 тис.грн, то платнику податку для отримання можливості зареєструвати таку податкову накладну необхідно збільшити реєстраційну суму на 25 тис.грн.

Окрім того, реєстраційну суму платників податку автоматично:

  • 01.07.2015 р. збільшено на так звану суму «овердрафту»: середньомісячний розмір податку, задекларований та погашений платником до бюджету протягом попередніх 12 місяців.
  • до 10.07.2015 р. буде збільшено на суму надміру зарахованих ними до бюджету коштів, сформованих станом на 1 липня 2015 року.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»