Новини публікуються мовою оригіналу

МОН у листі від 26.06.2015 р. № 1/9-309 нагадує: Закон України «Про вищу освіту» не містить умов про обов'язковість трирічного відпрацювання чи відшкодування в установленому порядку до державного бюджету вартості навчання.

На реалізацію положень Закону України «Про вищу освіту» прийнято постанову КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. № 992» від 15.04.2015 р. № 216, якою скасовується норма щодо обов'язковості відпрацювання та відшкодування.

Водночас закон або законодавчий акт не має зворотної дії та, за умови підписання студентом угоди з керівництвом вищого навчального закладу й роботодавцем (організацією, підприємством, установою), студент повинен відпрацювати за направленням. В іншому випадку він нестиме відповідальність відповідно до умов угоди.

Окрім того, нині лишається незмінним і порядок працевлаштування випускників, які вступали за цільовим направленням, тобто на пільгових умовах, й укладали тристоронню угоду згідно з постановою КМУ «Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості» від 29.06.1999 р. № 1159.

При цьому якщо студент такої категорії бажає продовжувати навчання за наступним ступенем освіти магістра (чи ОКР спеціаліста) — а це його конституційне право, то з ним слід переукласти угоду. Незалежно від того, чи навчався він за цим ступенем (ОКР) за кошти державного замовлення, чи за кошти фізичних та юридичних осіб, після закінчення вищого навчального закладу випускник повинен відпрацювати, оскільки вступав за цільовим направленням, яким держава підтверджує потребу саме в цих кадрах.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»