Новини публікуються мовою оригіналу

Контролери розповіли, який порядок обкладення ПДВ операції з постачання інжинірингових послуг для об’єкта нерухомості, розташованого на митній території України.

Так, перелік інжинірингових послуг обмежено пп. 14.1.85 ПКУ, а тому з метою застосування норм податкового законодавства до інжинірингових послуг можуть бути віднесені лише:

  • у галузі будівництва: надання послуг (виконання робіт) зі складення технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робіт із будівництва об’єктів;

стосовно об’єктів техніки й технології:

  • розроблення технічної документації;
  • проектування та конструкторського опрацювання таких об’єктів;
  • під час здійснення монтажних і пусконалагоджувальних робіт — надання консультацій та авторський нагляд. При цьому самі монтажні та пусконалагоджувальні роботи згідно з пп. 14.1.85 ПКУ під визначення терміна «інжиніринг» не підпадають.

Отже, операція з постачання платником ПДВ резиденту інжинірингових послуг, які відповідають визначенню, наданому в пп. 14.1.85 ПКУ, підлягає обкладенню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою. Така позиція випливає з того, що місцем постачання цих послуг вважається митна територія України.

У разі якщо постачання платником ПДВ інжинірингових послуг, які відповідають визначенню в пп. 14.1.85 ПКУ, здійснюється нерезиденту, то така операція не підпадає під визначення об’єкта оподаткування, оскільки місцем постачання таких послуг вважається місце постачання їх за межами митної території України.

Водночас інжинірингові послуги для об’єкта нерухомості, розташованого на митній території України, які не ввійшли до переліку за пп. 14.1.85 ПКУ, є об’єктом обкладення ПДВ, а місце їх постачання визначається за правилами, установленими абз. «в» пп. 186.2.2 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»