Новини публікуються мовою оригіналу

Мінімальний страховий стаж у 15 років надає право кожному громадянину розраховувати на державну пенсію по досягненні встановленого законодавством віку.

Що робити тим, хто навіть такого стажу не має, іноземцям й особам без громадянства, які проживають в Україні? Чи отримають вони хоча б мінімальну допомогу від держави?

Відповіді на ці запитання надає Пенсійний фонд у роз’ясненні на своєму офіційному сайті.

Так, згідно зі ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV (даліЗакон), особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років і наявності страхового стажу не менше 15 років.

У разі якщо в особи не вистачає необхідного стажу, вона може укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Таким чином, період, за який сплачено внески, зараховуватиметься до страхового стажу особи. Умови такої участі, розмір внесків і періодичність їх сплати визначаються відповідним договором.

Коло учасників, які можуть брати добровільну участь, визначені ст. 12 Закону, а саме: особи, які досягли 16-річного віку та не належать до кола осіб, котрі підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до ст. 11 Закону, у тому числі іноземці й особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, котрі постійно проживають або працюють за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана ВРУ.

За умови коли особа не набула 15 років страхового стажу, органами соцзахисту населення їй може бути призначена державна соціальна допомога відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» від 18.05.2004 р. № 1727-IV.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»