Новини публікуються мовою оригіналу

У Верховній Раді Україн зареєстровано законопроект від 30.06.2015 р. № 2174а, ініційований Прем’єр-міністром.

Проектом запропоновано внести зміни до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII (далі Закон № 71), дозволивши без дозволу КМУ проводити у 2015 та 2016 роках:

  • камеральні перевірки, порядок проведення яких визначено ст. 76 ПКУ;
  • перевірки показників, що впливають на формування від’ємного значення податку на додану вартість, не погашеного станом на 1 липня 2015 року;
  • перевірки, зазначені в п. 201.10 ПКУ, у зв’язку з надходженням до контролюючого органу скарги щодо порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Нагадаємо: у п. 3 р. ІІ Закону № 71, зміни до якого пропонується внести, ідеться про перевірки підприємств, установ й організацій, фізичних осіб — підприємців із обсягом доходу до 20 млн грн за попередній календарний рік.

Водночас пропонується скасувати можливість проводити з 1 липня 2015 року без дозволу КМУ перевірки платників єдиного податку (фізичні особи — підприємці) груп 2, 3, окрім тих, які провадять діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених п. 27 підрозділу 10 р. XX «Перехідні положення» ПКУ, із питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»