У середньому платник податків в Україні здійснює 28 податкових платежів на рік. Про це свідчать дані Світового банку та його рейтингу Doing Business-2013, у якому Україна посіла 137 позицію зі 194. Це загальний показник, який характеризує легкість ведення бізнесу в країні.

У «податковому» рейтингу, який є частиною Doing Business, Україна посіла 165 позицію. Нагадаємо: Світовий банк враховує не тільки кількість платежів, але й час, необхідний платникам для їх адміністрування, а також частку доходу, що сплачується в казну. За даними Світового банку на заповнення документів і здійснення платежів в Україні в середньому витрачається понад 490 годин щорічно. Саме цей показник тягне країну вниз у «податковому» рейтингу, незважаючи на в цілому невисоку, порівняно із середнім у Східній Європі, кількість податкових платежів.

Слід вказати на позитивну тенденцію — у 2013 році Україна піднялася із 185 позиції в рейтингу Doing Business-2012 на 165. Це відбулося за рахунок електронного подання даних та оплати для середніх і великих підприємств, а також за рахунок зменшення кількості податкових платежів.

Для порівняння наведемо такі дані, надані Світовим банком і Міндоходів:

  • найбільше податків сплачується у Венесуелі — 71 платіж на рік;
  • платники Сербії й Таджикистану здійснюють у середньому по 66 і 69 платежів відповідно;
  • у Російській Федерації сплачують 7 податків на рік;
  • середній показник платежів у всіх країнах світу — 27,2; у регіоні Центральна Азія та Східна Європа — 30,4.

За інформацією Ліга. Фінанси

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»