З метою підтримки розвитку малого підприємництва в середовищі малозахищених верств населення України (пенсіонерів, інвалідів, осіб із низьким рівнем доходів) народними депутатами розроблено законопроект.

Ним передбачається звільнити від оподаткування підприємницькі доходи пенсіонерів за віком та інвалідів, які отримують пенсію або соціальну допомогу. Для цього одночасно мають виконуватися такі умови:

  • такі особи не використовують працю найманих осіб;
  • здійснюють виключно роздрібний продаж товарів із торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню;
  • обсяг їх доходу протягом календарного року не перевищує 150 тис. грн.

Водночас пропонується звільнити від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами й отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу або належать до першої групи платників єдиного податку. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 Тобто в перспективі пенсіонери на загальній системі та на єдиному податку зможуть платити менше податків.

Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння розвитку малого підприємництва)» від 22.08.2013 р. № 3112

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»