Новини публікуються мовою оригіналу

Оздоровлення дітей може компенсуватися Фондом соціального страхування лише в разі лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм. Про це Фонд повідомив у листі від 18.02.2015 р. № 7.2-35-355.

Також Фонд зазначив, що, незважаючи на те, що Законом № 771 унесено зміни до ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди», які передбачають додаткові порівняно із чинним законодавством й угодами гарантії, соціально-побутові пільги, зокрема щодо дитячого оздоровлення та придбання новорічних подарунків для дітей працівників тощо, правові підстави для оплати Фондом оздоровлення дітей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення відсутні.

1Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 р. № 77

Тому для виходу з такої ситуації Фонд вважає за необхідне внесення змін до  Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 р. № 1105, що передбачать норми стосовно забезпечення права застрахованих осіб на оздоровлення дітей у дитячих закладах оздоровлення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»