Новини публікуються мовою оригіналу

Державна податкова інспекція в Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві інформує: згідно із пп. «б» п. 2001 6 ст. 2001 Податкового кодексу України, якщо на дату подання податкової декларації з ПДВ сума коштів на рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву, згідно з якою такі кошти підлягають перерахуванню на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань із податку.

Відповідно до п. 10 р. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 р. № 966, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.10.2014 р. за № 1267/26044, заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, є додатком 4 до декларації (Заява).

Додатки 2, 3, 4 подаються лише до декларації 0110 (п. 11 р. Х Порядку № 966).

Згідно із п. 21 прим. 1 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 р. № 569, для відповідного перерахування коштів ДФС надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету чи на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку Заяви).

Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після спливу граничного строку, установленого Податковим кодексом України для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.

 ДПІ в Подільському районі
ГУ ДФС у м.Києві

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»