Новини публікуються мовою оригіналу

Державна фіскальна служба України в листі від 19.06.2015 р. № 22173/7/99-99-21-02-17 роз’яснила, яких змін зазнає порядок виробництва та обігу пива з 1 липня 2015 року (із початку дії норми щодо віднесення пива до алкогольних напоїв).

Передусім, із 1 липня 2015 року ліцензуванню підлягає діяльність із виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв. При цьому чинним законодавством не передбачено отримання окремої ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову чи роздрібну торгівлю пивом за наявності в суб’єкта господарювання ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову чи роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Із метою забезпечення належного контролю за обігом алкогольних напоїв, недопущення реалізації фальсифікованої продукції щодо пива, реалізація якого дозволена в місцях торгівлі без обмеження торговельної площі, пропонується на лицьовому боці бланка ліцензії зазначати додатково вид алкогольної продукції в дужках — слово «пиво».

Фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку груп 2 та 3, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані з 1 липня 2015 року застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Також повідомлено, що для маркування пива міцністю понад 8,5 відсотків об'ємних одиниць застосовуються акцизні марки АВ ВП та АІ ВП; залишки пива за кодами товарної позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД, які вироблені до 01 липня 2015 року, не підлягають маркуванню та можуть перебувати у вільному обігу до повної їх реалізації з урахуванням строку придатності.

У разі ввезення маркованої підакцизної продукції на митну територію України податок сплачується під час придбання марок акцизного податку з доплатою (за потреби) на день подання митної декларації.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»