Новини публікуються мовою оригіналу

Подільська ДПІ у м. Києві нагадує платникам, що з 1 липня 2015 року стане обов’язковим використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) фізичними особами — підприємцями третьої  групи, а із 1 січня 2016 року — фізособами-підприємцями групи 2.

Згідно із п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу, платники єдиного податку груп 2 і 3 (фізичні особи — підприємці) під час здійснення діяльності на ринках, продажу товарів дрібнооптової торгівлі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку групи 1 не застосовують РРО.

Варто зазначити, що підприємці — платники єдиного податку груп 2 і 3, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку й переведені у фіскальний режим роботи РРО, із дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок із питань дотримання порядку застосування РРО відповідно до норм ПКУ.

Згідно із Порядком реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій від 28.08.2013 р. № 417, для реєстрації РРО суб’єкт господарювання подає до податкової інспекції:

  • заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО;
  • копію документа, що підтверджує факт купівлі чи безоплатного отримання РРО у власність, чи іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО, копію техпаспорту РРО;
  • копію документа на право власності чи іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де використовуватиметься РРО;
  • копію договору суб’єкта господарювання з Центром сервісного обслуговування (ЦСО) про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Державна фіскальна служба не штрафуватиме платників податків, які не встигнуть до 1 липня встановити касові апарати, але до цього строку треба мати договори на його придбання.

Збільшення кола підприємців, які використовують РРО, скоротить кількість контрафактного товару й обсяг тіньової економіки.

Отже, шановні платники! Залишилося не так багато часу, тож завчасно потурбуйтеся про придбання та реєстрацію РРО.

ДПІ в Подільському районі

ГУ ДФС у м. Києві

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»