Новини публікуються мовою оригіналу

У межах операцій «Акциз–2015» та «Нафтопродукт–2015» фахівці Головного управління ДФС у м. Києві, розслідуючи кримінальне провадження за фактом збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів (до яких також належить скраплений газ для заправки автомобілів), зупинили незаконну діяльність низки автомобільних газозаправних пунктів (АГЗП) у Святошинському та Солом’янському районах столиці, що реалізовували скраплений газ невідомого погодження.

Зокрема, за результатами слідчих дій, які проводилися на підставі ухвали Солом’янського районного суду м. Києва, неподалік аеропорту «Київ» (Жуляни) було демонтовано обладнання АГЗП (резервуар, заправна колонка, насос для створення тиску) орієнтованою вартістю 417 тисяч гривень і вилучено майже 2 тисячі літрів скрапленого газу орієнтованою вартістю понад 15 тисяч гривень.

За іншою адресою, по вул. Зодчих, працівники відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів ОУ ГУ ДФС у м. Києві з незаконного обігу вилучили обладнання АГЗП орієнтованою вартістю 417 тисяч гривень і майже 4 тисячі літрів скрапленого газу вартістю майже 31 тисяча гривень.

Окрім того, у рамках указаного провадження, у Солом’янському районі Києва було встановлено невеличкий автозаправний газовий пункт, який діяв без будь-яких реєстраційних і дозвільних документів прямо на території  майданчика для паркування автомобілів. Про техніку безпеки під час роботи пункту ніхто не дбав, адже автомобілі паркуються на відстані 1-2 метрів від ємкостей з газом. У цьому місці було вилучено майже 8 тисяч літрів газу, а також газозаправного обладнання вартістю понад 400 тисяч гривень.

Загалом у рамках слідчих дій за вказаним кримінальним провадженням із незаконного обігу підакцизних товарів було вилучено 13,5 тисяч літрів скрапленого газу й три автоматичні газові станції на загальну суму понад 1,2 мільйони гривень.

За інформацією управління з надзвичайних ситуацій Київської міської державної адміністрації, нині в Києві діють близько 300 газозаправних пунктів, з яких щонайменше 200 не мають дозвільних документів. 

ГУ ДФС у м. Києві

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»