Новини публікуються мовою оригіналу

Податковий агент при виплаті доходу фізичній особі — орендодавцю у вигляді сум комунальних платежів зобов’язаний нарахувати, утримати та сплатити (перераховувати) податок на доходи фізичних осіб за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України (15% та/або 20%).

Відповідно до пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України, дохід із джерелом їх походження з України — це будь-який дохід, отриманий резидентами чи нерезидентами, у тому числі — від будь-яких видів їх діяльності на території України (уключаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі доходів від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні.

Згідно із нормою глави 58 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди) наймодавець передає чи зобов’язується передати наймачеві майно в користування за плату на певний строк.

Відповідно до ст. 762 глави 58 Цивільного кодексу України, за користування майном із наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Згідно із пп. 170.1.1 та пп. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України, податковим агентом платника податку — орендодавця щодо доходу, отриманого від надання в оренду нерухомого майна, є орендар.

Відповідно до пп. «а» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, особи, які згідно із Податковим кодексом України мають статус податкових агентів, зобов’язані своєчасно й повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок із доходу, що виплачується на користь платника податку й оподатковується до чи під час такої виплати за її рахунок.

Ураховуючи викладене вище, податковий агент при виплаті доходу фізичній особі — орендодавцю, у вигляді сум комунальних платежів, зобов’язаний нарахувати, утримати та сплатити (перераховувати) податок на доходи фізичних осіб за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України (15% та/або 20%).

Сектор комунікацій ДПІ в Київському районі м. Одеси
Головного управління  ДФС в Одеській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»