Новини публікуються мовою оригіналу

Із метою попередження випадків несвоєчасного подання звітності в електронній формі засобами телекомунікаційного зв’язку ДФС України настійно рекомендує подавати звітні податкові декларації (розрахунки) та іншу звітність щонайменше за кілька днів до граничного строку їх подання з урахуванням можливості подання для більшості форм звітності звітних нових документів без застосування штрафних санкцій.

ДФС України для забезпечення належної якості електронних сервісів та ефективного адміністрування податків, зборів, платежів із використанням засобів інформаційно-телекомунікаційних систем постійно вживає заходів для удосконалення програмного забезпечення й технічного оснащення таких систем. Проте пропускна здатність і швидкодія технічного оснащення інформаційно-телекомунікаційних систем має чітко визначені параметри, у зв’язку з чим подані в електронному вигляді документи обробляються в хронологічній послідовності відповідно до їх надходження.

Наразі кількість та обсяги документів, які подаються в електронній формі засобами телекомунікаційного зв’язку, а також переліки вхідних автоматизованих контролів, передбачених для них чинними нормативно-правовими актами, увесь час зростають.

Це зумовлено необхідністю зменшення впливу людського фактора на процеси приймання й обробки таких документів і здійснення заходів податкового контролю.

Запроваджені вхідні автоматизовані контролі для документів в електронній формі відповідають нормам Податкового кодексу України та Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 р. № 233, зареєстрованим у Мін’юсті 16.04.2008 р. за № 320/15011 (даліІнструкція № 233), вимогам, передбаченим форматом (стандартом) електронного документа звітності суб'єктів господарювання, затвердженим наказом Міндоходів від 29.11.2013 р. № 729, зареєстрованим у Мін’юсті 06.02.2014 р. за № 243/25020.

Звертаємо особливу увагу, що п. 2 р. ІІІ Інструкції № 233 передбачає, що при відправленні електронних документів платник податків самостійно визначає кінцевий строк їх відправлення (ураховуючи час на своєчасну доставку документів до органів ДФС у разі можливого пошкодження телекомунікаційного зв'язку чи ненадходження першої квитанції). Перша квитанція — це електронний документ, що формується програмним забезпеченням органів ДФС і засвідчує факт і час одержання документа в електронному вигляді. Тобто платник податків має самостійно й ретельно контролювати процес отримання квитанцій.

Правовідносини платників податків, уключених у систему подання документів в електронному вигляді, з органами ДФС регулюються Договорами про визнання електронних документів (форма визначена в додатку до Інструкції № 233).

Сектор комунікацій ДПІ в Київському районі м. Одеси
Головного управління ДФС в Одеській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»