Мінсоцполітики нагадало, що основна безперервна частина щорічної відпустки має становити не менше ніж 14 календарних днів. Водночас ця частина відпустки необов’язково повинна бути першою її частиною.

Проте роботодавець може й не погодитися поділити відпустку так, як того бажає працівник. Він може запропонувати свої умови поділу щорічної відпустки або не поділити її взагалі, адже це його право.

Натомість соціальна додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, передбачена ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР, поділу на частини не підлягає. Однак працівниця, яка має право на соціальну відпустку за двома підставами, може використати зазначену відпустку, наприклад, спочатку за однією підставою тривалістю 10 календарних днів, а через деякий час за іншою підставою тривалістю 7 календарних днів.

Щодо відпустки для догляду за дитиною до трьох років, то вона надається жінці повністю або частково протягом строку до досягнення дитиною трирічного віку. Разом із цим жінка може на свій розсуд у будь-який час припинити частково оплачувану відпустку, а потім знову піти в таку відпустку або, перебуваючи в такій відпустці, приступити до роботи на умовах неповного робочого часу.

         Лист Мінсоцполітики від 05.07.2013 р. № 290/13/116-13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»