Відповідно до урядового законопроекту, виконання переобладнання та перепланування жилого будинку та жилого приміщення, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи, не потребує отримання документів, які дають право на їх виконання. Перелік таких робіт визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. Після завершення зазначених робіт уведення об’єкта в експлуатацію не потребується.

Виконання таких робіт, унаслідок яких змінюється площа, кількість чи склад приміщень у будинках державного чи громадського житлового фонду, допускається за письмовою згодою наймодавця, наданою відповідно до правил користування жилими приміщеннями.

Перелік об’єктів будівництва та будівельних робіт, які можуть проводитися без отримання документа, що дає право на їх виконання, та після завершення яких об’єкт будівництва не потребує прийняття в експлуатацію, визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Важливо: за виконання будівельних робіт з реконструкції чи капітального ремонту квартири в багатоквартирному жилому будинку без отримання документа, що дає право на їх виконання, наведення недостовірних даних у такому документі, а також за експлуатацію квартири після проведення реконструкції чи капітального ремонту без прийняття в експлуатацію передбачатиметься накладення штрафу від 300 до 350 НМДГ (5100 – 5950 грн).

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо переобладнання та перепланування жилих приміщень» від 05.07.2013 р. № 2538а

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»