Держпідприємництва погодило проект наказу МОЗ України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами».

Прийняття зазначеного проекту зумовлено необхідністю вдосконалення законодавства, що регламентує дії суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність з виробництва лікарських засобів, та державних органів, які займаються ліцензуванням господарської діяльності в сфері обігу лікарських засобів.

Розробником пропонується доповнити діючі Ліцензійні умови поняттями «вітчизняний виробник лікарських засобів» та «продукція «in bulk», що дозволить визначити зміст, обсяг і значення відповідних понять та сприятиме подальшому розвитку господарської діяльності в країні.

Вітчизняний виробник лікарського засобу — вітчизняний виробник, який всі етапи виробництва лікарського засобу здійснив в Україні або здійснив в Україні його достатню обробку/переробку.

Продукція «in bulk» — будь-який лікарський засіб, призначений для виробництва готового лікарського засобу, який пройшов усі стадії технологічного процесу, за винятком стадії фасування та/або кінцевого пакування й маркування.

Таким чином, реалізація цього документа сприятиме:

  • забезпеченню населення та закладів охорони здоров’я якісними, високоефективними й безпечними лікарськими засобами;
  • створенню належних умов для ведення підприємницької діяльності на фармацевтичному ринку України;
  • заміщенню імпортованих лікарських засобів вітчизняними.

За інформацією прес-служби Держпідприємництва України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»