Новини публікуються мовою оригіналу

Урядовці оприлюднили постанову «Про внесення змін до Положення про військово-транспортний обов’язок» від 17.06.2015 р. № 405 (даліДокумент).

Документ передбачає: під час мобілізації задоволення потреб військових формувань здійснюється шляхом безоплатного залучення транспортних засобів і техніки підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності на умовах їх повернення після оголошення демобілізації. 

При цьому транспортні засоби юросіб, призначені для задоволення потреб військових формувань на особливий період, підлягають перевірці їх мобілізаційної готовності представниками військкоматів не частіше ніж один раз на рік, але не рідше ніж три рази на п'ять років у мирний час.

Важливим нововведенням є те, що для державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів в ДАІ (окрім транспортних засобів, власниками яких є громадяни), крім документів, необхідних для реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку, представником підприємства, установи чи організації, транспортні засоби яких підлягають реєстрації (перереєстрації), зняттю з обліку, подається довідка, форма якої визначається Міноборони, із відміткою військового комісара про постановку транспортного засобу на військовий облік або зняття з такого обліку.

Щодо громадян-власників транспортних засобів, то їх автомобілі можуть мобілізувати лише в разі введення воєнного стану. Водночас про порядок компенсації шкоди, завданої автомобілям громадян, у Документі не йдеться.

Наостанок зауважимо, що військово-транспортний обов’язок не поширюється на дипломатичні представництва й консульські установи іноземних держав, представництва іноземних і міжнародних організацій, іноземців та осіб без громадянства.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»